Külmkamber sai valmis

Alates tänasest on külmkamber ametlikult valmis. Täna sai tehtud veel viimane töö ehk kondensaatvee äravool paigaldatud. Sellega lõppes külmkambri ehitus.

Külmkambri ehitus sai ette võetud, kuna vana külmkamber oli amortiseerunud.

Kuna olime otsustatud, et laiendame maasikate kasvatust, siis ei jäänudki muud üle, kui alustada uue külmkambri ehitust ja vana lammutamist.

Uue ehitamisel lähtusime põhimõttest, et teeme korralikult, kuna kiire maha jahutamine on maasikate säilivusele oluline. Esimene küsimus tekkis sellest, et millega katta külmkambri sisepinnad. Sai uuritud, et kas on paika pandud normid, millele külmkambri sisepinnad peaksid vastama, aga ei olnud. Kaaludes erinevaid variante, otsustasime seinte ja laematerjali osas Magrock Premium kasuks, mis tooteomadustelt peaks olema suhteliselt ideaalne meie tingimustes (vastupidav hallitusele, hea soojusisolatsioon, tervisele ohutu sh emissiooniklass M1, mis näitab, et materjal ei levita saastavaid aineid enda ümber).

Külmkambri ehitustööd augustis

Põranda osas kaalusime tavapärase keraamilist plaadi või epoksiidpõranda vahel. Lähtudes tuttavate soovitusest, et epoksiid ei pruugi hästi sobida külmkambrisse, otsustasime põrandale paigaldada keraamilise plaadi.

Külmkamber valmis 2015

Külmkambri ukse osas oli samuti kaalumisel mitu varianti, nii kasutatud uste hankimine, kui ka uue ostmine. Lõpuks otsustasime, et teeme ise ukse liimpuidust ja tellime sisepinnale ja servadesse painutatud pleki. Uks sai väga hea ja ei jää mitte kuidagi alla tehases tehtule.

Külmkambri efektiivsuse tõstmiseks paigaldasime täiendavalt veel külmakardina ehk PVC ribad ukse ette, mis hoiavad sooja ja külma õhu eraldatuna, kui uks on avatud. Lisaks ehitas külmaagrekaatidega tegelev spetsialist täiendava soojusvaheti külmaagergaardile, mis võimaldab olemasoleva seadme võimsust tõsta. Sellel aastal jälgime, kui kiiresti saame maasikad maha jahutada ja siis otsustame, kas jahutusvõimsust on vaja järgmiseks aastaks veelgi juurde lisada.

Külmkamber 2015

Külmkamber 2015