Osta maasikaid!Tellimiseks vajuta siia!

Talu ajaloost

Rehe tallu koliti 1965. aastal, kui vanaisa Ants talu ära ostis. Isa Urmas oli siis alles 5-aastane. Talu elumaja oli tulekahjus kannatada saanud, kuid eelmise omaniku poolt osaliselt juba taastatud. Kuna vanaisa tegeles mesindusega, siis talu ümber paiknevad karjamaad sobisid hästi tema 30 mesilasperele.

Varsti pärast Rehe tallu kolimist sai temast sovhoosi mesinik ja tema käsutusse anti 8 mesilastaru. Juba varsti suurenes sovhoosi mesilastarude arv ligi 100-le, mida vanaisa koos isaga haldas. Kuni 90-ndate alguseni tegelesid nad peamiselt mesindusega (sh mesilasemade paljundamise ja õietolmu kogumisega). 1993. aastal osteti sovhoosi järglase, Lehola OÜ käest ära mesilaspered ja mesindust jätkati iseseisvalt. Mesindusega tegelevad vanaisa ja isa tänaseni.

Nõukogude ajal ei kuulunud talu juurde põllumaad, kuid rendimaad oli võimalik saada kuni 2 ha. Maja kõrvale saadud rendimaal on talu kasvatanud kapsaid ja kartuleid. Talu ümbruses olevad maad saadi tagasi 1996. aastal.

Ants Ulm, Urmas Ulm, Lauri Ulm ja talu väiksemad tegelased

Maasikate kasvatamine

Maasikate kasvatamisega alustasime 1996. aastal. Maasikataimede saamiseks rajasime emataimede istanduse. Pärast emataimede istanduse vananemist hakkasime kasutama Hollandis kasvatatud frigotaimi. Alguses kasvatasime Bounty sorti, mis on üks magusamaid maasika sorte. Kuna Bounty maasikataimed on haigustele vastuvõtlikud, siis ei ole võimalik enam taimi osta. Bounty sordi asendamiseks hakkasime kasvatama teist magusat sorti (Polka), mille marjad meenutavad oma maitselt metsmaasikad. Sortidest oleme ära proovinud ka Korona, Sonata, Florence ja Rumba, kuid Polka annab meie tingimustes nendest kõige kvaliteetsemaid ja magusamaid marju.

Polka maasikasort

Polka marjad on keskmise või keskhilise valmimisega. Marjad on keskmise suurusega (korjeperioodi lõpul jäävad väiksemaks), ühtlase kujuga, intensiivselt punased ja väga maitsvad. Polka sort on suhteliselt külmakindel ja seetõttu leidnud palju kasutust Skandinaavia turul. Marjad sobivad nii lauamarjaks kui ka moosi või mahla tegemiseks. Polka puhul on oluline, et marjad saaksid piisavalt vett kasvamiseks.

Meie kliendid on alati kiitnud, et Rehe talu maasikad on väga maitsvad ja magusad. Samuti on välja toodud, et maasikad ei ole põhjustanud lastel allergilist reaktsiooni. Magusa maitse ja kõrge kvaliteedi oleme taganud taimede hõredalt istutamisega põllule, mis on avatud päikesele ja tuultele. Tavapärasest u 2x hõredamalt maasikataimede istutamisega kasvab marjade ümber vähem lehti, mistõttu vihmase ilma järgselt kuivatavad tuuled maasikamarjad kiiremini ära ning see vähendab ka hallituste teket. Lisaks jätkub ühele maasikataimele rohkem toitaineid mullast. Väetame (sh naturaalse sõnnikuga) ja kasutame taimekaitsevahendeid mõistlikult, kuna oleme veendumusel, et liigne tarvitamine rikub maasikate maitset. Maasikataimed on istutatud kile peale ning peenarde vahel kasvab muru, mistõttu valminud marjad on puhtad ja enne söömist maasikaid enamasti ei ole vaja pesta.

Alates 2015. aasta hooajast tegutseme Talumaasikad OÜ nime all. Meie eesmärgiks on pakkuda klientidele parima kvaliteediga talus kasvatatud maasikaid lihtsalt ja mugavalt.

2014. aasta sügisel lammutasime amortiseerunud külmkambri ja ehitasime uue. Uus külmkamber mahutab rohkem marju ja hoiab paremini külma. Külmkamber on vajalik selleks, et maasikad kiiresti peale korjamist maha jahutada. Maha jahutatud maasikas säilib kuni 5 päeva, kuna madalal temperatuuril on riknemise protsess oluliselt aeglustunud. Maasikad mida meie müüme on kas samal päeval (müük kodust ja müügipunktist) või eelmisel päeval (müük turult) korjatud.

Praegusel ja järgmistel hooaegadel on plaanis jätkuvalt investeerida nii istanduste rajamisse kui ka masinapargi ja seadmete uuendamisse.

Kontaktandmed

Talumaasikad OÜ
reg. nr. 12698336
telefon: 56 980 836
mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Rehe Talu, Kiia küla,
Saue Vald, Harjumaa
76915 Eesti

Lauri Ulm - tööjõud ja turundus
mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Urmas Ulm - maasikate kasvatus
mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.